درباره ما

مرکز نوآوری ایران زمین

بانک ایران زمین یکی از بازیگران اکوسیستم کارآفرینی ایران است که فعالیت خود را در سال 1398 آغاز کرد. این مرکز با حمایت از استارتاپ‌ها بستری را ایجاد نمود تا کارآفرینان از فرصت هم‌افزایی، یادگیری و شبکه‌سازی بهره‌مند شوند و با حضور در این فضا شانس بیشتری برای رشد و جذب سرمایه مورد نیاز خود به دست آورند. مراکز نوآوری و شتابدهنده‌ها، به عنوان نیروی محرک برای صاحبان طرح‌های خلاق و کسب وکارهای نوپا، با هدف جذب طرح‌های خلاق و افراد نوآور ایجاد شده‌اند و به دنبال حمایت از عرضه یک محصول یا خدمت جدید  هستند تا بتوانند از این طریق یک مشکل در سطح جامعه را رفع کنند و هم‌ارزشی برای جامعه ایجاد نمایند.

مرکز نوآوری ایران زمین با سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌ها و راه‌اندازی شتابدهنده، زنجیره حمایت خود از اکوسیستم کارآفرینی را تکمیل ساخت. برگزاری رویدادهای تخصصی آموزش‌محور و حمایت از رویدادهای کارآفرینی از دیگر فعالیت‌های این مرکز در جهت رشد اکوسیستم کارآفرینی به شمار می‌آید.

چشم انداز

فضای کسب‌و‌کارهای نوپا در کشور نیازمند حمایت هوشمندانه طرح‌های خلاق است؛ هدف ما استفاده از تجارب موجود برای هم ­افزایی و توسعه زیست‌بوم کسب‌وکارهای‌نوپا است. استفاده از نیروی انسانی کارآمد و با تجربه در کنار امکانات ارزشمندی که در مرکز نوآوری ایران زمین گردآوری شده، نوید بخش افزایش توان و نشاط بستر کسب ­و­ کارهای نوپای­ کشور است.

ماموریت

زیرساخت های فراهم شده در مرکز نوآوری ایران زمین، شرایط مناسب حضور در فضای کسب‌وکار را برای صاحبان طرح­ ها در قالب برنامه‌­های پیش شتاب­دهی، شتابدهی و سرمایه گذاری فراهم ساخته است. ایجاد شبکه ارتباطی گسترده با فعالان زیست­‌بوم، برخورداری از حمایت بانک ایران زمین­، وجود تفاهم ­نامه با مراکز علمی و دانشگاهی، و گروه راهنمایان و مربیان‌ کسب‌و‌کار موقعیت ممتازی را برای صاحبان طرح های نوآورانه ایجاد کرده­؛ تا در مسیر مناسب رشد و ارزش ­آفرینی قرار گیرند.

8000

سرمایه پرورش طرح

20000

میلیون حمایت غیر مستقیم

10000

مشاوره و بازارسازی

حوزه‌های فعالیت و خدمات مرکز نوآوری ایران زمین

شتابدهی

استارتاپ‌ها در هر مرحله از ساخت تا توسعه محصول نیاز به دانش، برنامه‌ریزی دقیق، مدیریت هزینه و مشاوره دارند. برخی از بنیان‌گذاران این توانایی را دارند که با صرف حداقل هزینه و در زمان‌بندی دقیق با مشورت افراد متخصص، نمونه اولیه محصول خود را آماده کنند. اما بخش بزرگی از علاقمندان به کارآفرینی به افراد خبره و باتجربه دسترسی نداشته و از سوی دیگر بسته به نوع محصول، بودجه لازم و فضای کار مناسبی برای تولید و توسعه محصول در اختیار ندارند. شتابدهنده مرکز نوآوری ایران زمین در فضایی مناسب و ایده‌آل با حضور شبکه گسترده‌ای از منتورها و مشاوران از یک سو و شبکه سرمایه‌گذاران از سوی دیگر، این فرصت را در اختیار صاحبان محصول قرار می‌دهد تا برنامه‌ریزی دقیق و منظمی را برای توسعه محصول و بازار خود داشته باشند و در این مسیر از حمایت تجربی و مالی این مرکز بهره‌مند شوند.

سرمایه گذاری

زمانی که استارتاپ به مرحله توسعه بازار رسیده است و یا برای توسعه محصول نیاز به جذب نیروهای متخصص بیشتری دارد، ضرورت وجود سرمایه بیش از پیش به عنوان منبع اصلی رشد کسب و کار به چشم می‌آید. کارشناسان سرمایه‌گذاری مرکز نوآوری ایران زمین با توجه به حوزه فعالیت استارتاپ‌ها بویژه در بخش فینتک، ارزیابی دقیق و موشکافانه‌ای از مدل کسب و کار، عملکرد تیم و سایر مباحث فنی اثرگذار بر روند توسعه بازار و محصول انجام می‌دهند تا بهترین پیشنهاد را به استارتاپ متقاضی سرمایه ارائه دهند. همچنین بر اساس مدل نوآوری باز این فرصت را در اختیار شبکه سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد تا در سرمایه‌گذاری با حداقل ریسک بر روی استارتاپ مشارکت نمایند. مرکز نوآوری ایران زمین، پس از سرمایه‌گذاری بر روی هر استارتاپ نظارت دقیق و همکاری موثری را در جهت رشد کسب و کار و پیشبرد اهداف شرکای سرمایه‌گذاری به انجام می‌رساند.

about-us_map_bg
about-us_map_01
about-us_map_02
about-us_map_03
about-us_map_04
about-us_map_05
about-us_map_06
about-us_map_07
about-us_map_08

رویدادهای استارتاپی و شبکه‌سازی

رویدادها بهترین فرصت برای آشنایی با ایده‌ها و تجارب افراد متخصص در حوزه‌های گوناگون است. اگر در جستجوی هم‌تیمی برای ساخت محصول هستید، نیاز به مشورت با افراد باتجربه دارید، در تلاش برای توسعه شبکه ارتباط فردی خود هستید یا می‌خواهید دانش و تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید از فرصت حضور در رویدادها استفاده کنید. فینووا با حمایت از رویدادهای تخصصی و استارتاپی سعی دارد تا این فرصت را برای علاقمندان به یادگیری و کسب تجربه ایجاد نماید تا در مسیر کارآفرینی از دانش و تجارب ستاره‌ها بهره‌مند شوند.

تیم ما

ما

مرکز نوآوری ایران زمین